Únor 2007

Ještě stihnu dvanáctý článek

28. února 2007 v 19:18 | Koště
Ne, tentokrát pro vás nemám žádnou zhovadělost od portálu Novinky.cz. Ale jenom vás chci upozornit, hlavně ty, kterým to píše upozornění jyxo, že mám nové pozadí, které jen tak neměním. Takže doufám, že se vám to bude líbit, kdyby to bylo nečitelné, já se s tim pokusím něco udělat. No ale abyste neřekli, že vás šidím, podle Novinek si nic netušící pani kdesi v Itálii vyšla na nákup a když přišla domů, měla v nákupní tašce granát. Nadruhou stranu, může bejt ráda, že tam nenašla celýho mafiána s brokovnicí v ruce, Thompsonem v kabátě a Pauliem vedle sebe.

Kdy máte narozeniny?

23. února 2007 v 19:29 | Koště |  Ankety
Zajimalo by mě, jestli je to pravda... Podle přírody by se měli lidi rodit nejvíc v zimě, protože chuť na sex je údajně nejvyšší na jaře. Tak se ukažte.

Mám narozeniny 21. února.

22. února 2007 v 17:35 | Koště |  Škola
Včera jsem přišel do školy a bylo mi pogratulováno k šestnáctým narozeninám. Škoda, že jsem si na to nevzpomněl o něco dříve, mohl jsem si doma říct o nějaké peníze a mohli jsme je někde rozfofroval. Ale to je jedno, aspoň sem dostal čokoládu. Sice mi jí Vinklerová (po neopatrném "Nabídněte si") vzala, ale jelikož to mám blízko ke katedře, jedl jsem jí i tam
Soukromé výžblepty nikoho nezajímají (stejně to tu nikdo nečte), takže přejdu rovnou k věci. Někdy po druhé hodině se na mě všichni koukali na debila (tentokrát jsem opravdu nevěděl proč). Ale záhy jsem zjistil, že mí spolužáci si na mě a Sabinu přichystali celotřídní komplot. Jelikož nevěděli, že jsme narozeniny měli včera a mysleli si,že včera bylo teprve dvacátého (Jahelková měla taky eště pořád prosinec) tak jsme dostali dort až dneska.
Sabina zaváhala, takže jsem si dort přivlastnil já a celou hodinu biologie jsem ho uždiboval, jelikož nebylo možné jej překrojit, nebo jakkoli jinak rozdělit, než roztrhat na kousky. Žabová z něj ale evidentně nadšená nebyla (nejspíš trauma z mládí, kdy se jí nepodařilo shodit nabytečných 117 kilo) takže mě od méhjo dortíku odloučila.
No a to je všechno. Svým spolužáků dnes, více než kdy jindy, přeji: "Milujte se a množte se!", ne jako já. Bohužel nemohu dále rozvádět, protože můj blog je odposloucháván velmi nevhodnou osobou. Ale mě nezlomíte, já si změnim adresu a ste v hajzlu, ani profesorko.
Mimochodem, uvnitř je anketa.

Zoufalý pokus o napsání článku

14. února 2007 v 13:45 | Zoufalec číslo jedna |  Osobní
Tím, že mám tragédy, je způsoben nedostate nápadů, co vrazit sem. Takže váš oět žádám, ať se laskavě něco děje, o čem bych moh psát. Třeba kdybysteněkdo zabil nějakou naší profesorku, tak to by se četlo. Nebo jestli nechcete někdo vyloupit banku, nebo se jít někam totálně zlískat, i o tom se dá psát, viz předešlá články.
Dneska jsem se koukal na Terminátora trojku. No, musim uznat, že to bylo lepší než jsem čekal; je vidět, že Švarcík still rocks. V paměti mi uvízla hlavně tato dojemná věta: "Kdybyste umřeli, stal bych se zbytečným. Nezbyl by mi žádný důvod existovat." Je to naprosto v souladu s tím, co sem řek na tragédech, jestli vás to zajímá, tak já vám to klidně řeknu.
Takže to je prozatím všechno, ale tenhle týden se nejspíš ještě ozvu.

Kozzy Kozbourn

13. února 2007 v 17:52 | Další velice uznávaný hudební kritik |  Novinky!
Potvrzeno! Tvrdí Novinky.cz, takže je to bulvár, ale jestliže mám věřit tomuto pochybnému portálu, Ozzy Osbourne přijede do Prahy se svým vikingským prasetem Zakkem Wyldem a 26. 6. vystoupí v Sazka Aréně. No jen aby nám do tý doby neumřel. Předkapelu jim budou dělat Korni, což je sice v prdeli, ale stojí za to to přetrpět.

Závěť, část třetí

11. února 2007 v 22:11 | Koště |  François Villon
Protože sláb si připadám -
ne zdravím jen, spíš na statcích -,
pokavad vtip a smysly mám
(sic Bůh se nepředal mi v nich
a já jich nebral od jiných),
poslední toto pořízení
jsem udělal, jež v částech svých
ni v celku zrušitelné není.
Já roku jednašedesát
jsem psal to pořízení své,
kdy král mi milost ráčil dát
v hladové tvrzi mihunské,
že na světě jsem po druhé.
Chci věrně poroben mu býti,
pokavad bije srdce mé.
Dobro se nesmí zapomníti.
Vím jedno ze svých toulek všech:
ta úzkost, v níž jsem naříkal,
mé zoufalství, můj každý vzdech,
jenž se tak strastně z prsou dral,
až otupěl můj bol a žal, -
víc o života smyslu poví
než to, co Averroes psal
výkladem k Aristotelovi.
Když po světě jsem křížem kráž
jak žebrák bloudil, křižák pěší,
za ruku vzal mě Mistr náš,
jenž - vím to z Písma - chodce těší:
nechť byl můj život sebetěžší,
já město Naděj zřel tam státi;
nechť sebehůře hříšník hřeší,
nejhůř je: v hříchu setrvati.
Já dobře vím, že hříšný jsem,
však Tvůrce, jen mě z prachu zdvih,
nechce mě přec mít umrlcem;
chce, abych kál se z hříchů svých.
Smrt - to je totéž jako hřích.
Bůh - život jest a k nám se sklání.
Budu-li kát se z činů zlých,
Božího dojdu slitování.
Kdybych si myslil, že mým sklonem
se krapet dobra vykoná,
já k smrti odsoudím se honem,
jako bych bestie byl zlá.
Mnou nikdo křivdy nedozná,
pěšky si choď, či v truhle nes se.
Však chudák zemře-li jak já,
hora se věru nezatřese.

Judas Priest - Angel

6. února 2007 v 15:33 | Koště |  mp3 hudba
Další písnička je velmi povedené skloubení popu a heavy metalu od slavných Judastů. Pochází z nejnovější desky Angel of Retribution (viz foto) a je prostě nádherná.

Sean Lennon

6. února 2007 v 15:25 | Koště |  Ostatní
Tak jsem si řekl, že nějaká ta kulturní vložka by tu a tam možná neuškodila a jelikož mám nejblíž k hudbě, zašel jsem si na konecert Seana Lennona, syna Johna Lennona a Yoko Ono, jak správně napsal Lucerna Music Bar pro kulturní barbary.
Koncert začal v devět večer, kdy na stísněné pódium přišla pětice alžírsky vypadjících individuí, kterí si říkali Joujoux d´Antan, nebo tak nějak. To co produkovali, nejspíš vlastní tvorba, bych přirovnal leda ke swingem inspirovanému undergroundu.
Pak konečně přišel On. Bylo to zvláštní. Přišel se sklenkou čerfveného vína a vůbec nemluvil. Řekl, že má novou desku Friendly Fire a že zazpívá písničku Friendly Fire. Pak se ale rozkecal. Když ho tak člověk poslouchal, všechny ty jeho hlody, došli mi, že podobnost s Lennonem starším rozhodně není čistě náhodná.
Jeho písničky jsou chytlavé, přechjody mezi akordy jsou nečekané a jejich geniální obraty jsou vskutku geniální. "Lacinými efekty", jak by to nazval Ríša Kocourek, rozhodně nešetřil. Jeho skladby se hemžily Whammym, flangery a delayi a snad každá byla zakončena nekonečným feedbackem. Neznalý nepochopí, já cha chá. A co se týče textů, jsou krásně citové a reálné, to má po tátovi, a my, mladí textaři, se od něj máme jistě mnohé co učit. (Poznal jsem z útržků, které jsem pochytil z jeho prasečí newyorkštiny.)
Ale byl to hodnej kluk, libil se mu orloj, a divně se tvářil na českou cigaretu. Na mě zapůsobil a to se cení.

Tak jsme se konečně dočkali.

4. února 2007 v 11:28 | Koště |  The Blaue Erdbeere?
Dne 2. 2. kapela znovu odjela do Karlových Varů, aby se vrátila se zbrusu novou nahrávkou, a to Whippet. Jelikož však kapela trvá na autorských právech, nemůžu nic zveřejnit. Jestli to jó chcete, tak mi napište. Jinak děte do prdele.
A teď bacha!
Doufejme, že již s konečnou platností uveřejňuji datum následujícího koncertu TBE? - 24. března. Ikdyž možná je to 23., já si to furt pletu. A tentokrát nebudete ošizeni o žádnou skladbu. Snad.

Další dávka hmyzu

4. února 2007 v 11:17 | Koště
Omluvte drobný nedostatnek, ale nějak mi blbne počítač a tak nějak nic mi tu nefunguje, proto nebudu vkládat videa, ale jen odkazy na stránky.
Tohle je docela povedený blog a na něm naprosto dokonalá stránka a ještě lepších broucích. Obrázky a zajímavé záběry, ale to až nakonec.
A dále mi pan Šefl poslal tento link (konkrétně tuten), na kretén, tedy kterém visí A hard day´s night odněkud z Paříže. Takže, Bütlz forever.