Únor 2009

Válka je za rohem!

27. února 2009 v 11:07 | I, Johnny Midgey! |  Novinky!
Drazí spoluobčané. V posledních několika málo dnech se ke mně dostalo několik informací, které bych s vámi rád sdílel. Nejdřív, abych uvolnil atmosféru, vám povím o těch, které nepovažuji za příliš přínosné. Dle jistých proroctví bude za tři a půl tisíce let objevena hranice vesmíru (novou lidskou rasou), následně bude překonána a potom najednou přijde konec světa. Sami uznáte, že je to hovadina. Alespoň tedy v tomto znění, v jakém je to dnes podáváno. Rozhodně mi ale přijde zajímavé zapamatovat si to a za tři a půl tisíce let si říct, "hele, já to věděl".

Víte, co nebo kdo je to Horus?

19. února 2009 v 21:30 | I, Johnny Midgey! |  Osobní
Dlouho jsem nic nenapsal a jsem si toho vědom. A dokonce je mi to líto. Stydím se a stát v bytovém jádru, klidně bych vám slíbil, že se propadnu. Pozítří mám narozeniny. Sliboval jsem Dobrý den. Ten samozřejmě nedokončím, protože jsem lemra líná. Teda samozřejmě, že jednou ho dokončim, už mi chybí jenom rok a půl (ani ne) do dneška.
Taky jsem sliboval, že vydám singl. No, je fakt, že se mi v kompu válí dvě písničky k ničemu, ale jsou docela nasourodý na singl. Třeba se ještě vrátím s tím původním nápadem. A pak jsem začal nahrávat desku Beatles, ale to eště taky neni nijak aktuální. Jelikož na to zapomenu, tak se koukejte SEM, kde bych o tom měl nějak průběžně informovat.

Co je tohle za den?

11. února 2009 v 18:05 | I, Johnny Midgey! |  Novinky!
Zemřel Pavel Novák.
Rozhodně zpráva dne. Vyjadřuji hlubokou soustrast všem pozůstalým. Ne proto, že bych pana Nováka znal, neznám ani nikoho, kdo ho zná osobně. Nýbrž proto, že je pro mě ztělesněním toho, čím bych rád byl, kdyby na to přišlo. Vyjádřeno básnicky - s úsměvem na tváři až do posledních chvil. To odhodlání, ta naděje! Čest jeho památce. Pihovatá dívka

Charakteristika literární postavy

10. února 2009 v 11:30 | I, Johnny Midgey! |  Ostatní
Norský intelektuál a spisovatel Jostein Gaarder mi je velice blízký svým stylem vypravování, jelikož navzdory tajemstvím, která zůstavají až do konce díla utajena, se jeho hrdinové s ničím moc nepářou a berou věci do svých rukou, i když ne vždy je to ku jejich prospěchu. Jedním z nich je i Jan Olav, doktor a otec chlapce Georga, kterému píše dopis, aby si jej chlapec o deset let později přečetl.

1. úno '09 článek

6. února 2009 v 9:16 | I, Johnny Midgey! |  Osobní
Byl jsem vyzván, ať napíšu něco na blog. Platí to i za cenu toho, že by to byl článek o ničem? Zajisté ano. Tak tady to teda máte. Za poslední týden se nestalo vůbec nic. Dostal jsem vysvědčení, nic zajímavýho. Prospěl jsem, ikdyž to bylo o fous, měl jsem strašně moc čtyřek, takže žádné překvapení se nekonalo. Pak jsme šli na pívo, to by se líbilo Šeflovi, kterej si samozřejmě dal dvojnásobek počtu všech ostatních piv dohromady a neustále nedával, že s ním nikdo nechce pít.